مش فولادی

از کنار هم قرار گرفتن آماتورها و میلگردها، مش فولادی ساخته می‌شود. لازم به ذکر است که این میلگردها دارای قطرهای مختلفی هستند. پس از ساخت انواع مش فولادی، از آن برای تقویت بتن استفاده می‌کنند. به عبارتی دیگر با قرار دادن این مش‌ها درون اسلب‌های بتنی و یا فونداسیون سبب مسلح شدن بتن خواهند شد. شبکه پیش جوش فولادی و بتن ضریب انبساط حرارتی یکسانی دارند. به همین علت در صورت بروز تغییرات دمایی، هر دو با نرخ یکسانی منقبض و یا منبسط می‌شوند. شاید برای شما سوال به وجود آید که اصلا معنی کلمه مش چیست؟

مش در واقع به شبکه تولید شده از سیم یا نخ گفته می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که این تعریف شباهت زیادی به توری دارد. اما باید دانست که مش و توری تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. که مهمترین آنها قابلیت انحنای توری در تمامی جهات است. مش انعطاف پذیر نیست و مانند ورق آهن باید از آن فقط در یک راستا مشخص استفاده کرد. در ادامه این مقاله درباره انواع شبکه پیش جوش فولادی و لیست قیمت آنها با شما صحبت خواهیم کرد.

پس اگر می‌خواهید درباره انواع مش فولادی اطلاعات لازم را کسب نمایید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید. همچنین برای خرید بهترین محصولات شبکه پیش جوش فولادی می‌توانید. به وب سایت اصلی مجموعه صنعت مش و مفتول ایرانیان مراجعه نمایید. در این وب سایت انواع مش، مفتول و‌‌ غیره با قیمت‌های بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

شبکه پیش جوش فولادی

شبکه پیش جوش فولادی

انواع مش فولادی

به طور کلی می‌توان گفت که مش فولادی در دو نوع ساخته می‌شود. که هرکدام از آنها خصوصیات و ویژگی‌های متفاوتی دارند. افراد می‌توانند با در نظر گرفتن خصوصیات و کاربردهای هرکدام از آنها. بهترین نوع را برای انجام پروژه‌های عمرانی خود استفاده نمایند. برای آنکه بتوانید بهترین مش فولادی را خریداری کنید باید ابتدا با کاربردها و ویژگی‌های هرکدام کاملا آشنا شوید.

انواع مش فولادی عبارتند از:

مش فولادی جوشی: مش فولادی جوشی را می‌توان به‌عنوان متداول‌ترین نوع مش معرفی کرد. این مش با میلگرد آجدار ساخته شده است و از آن می‌توان برای بتن ریزی در گودبرداری‌ها استفاده کرد. برای تولید این مش‌ها بایستی میلگردهای آجدار به صورت طولی و عرضی قرار گیرند. به طوری‌که باهم زاویه نود درجه را به وجود آورند. سپس باید نقاط اتصال این میلگردها به صورت دستی و یا اتوماتیک جوشکاری شوند. جالب است بدانید که اثر مش فولادی با توجه به مقرون به‌صرفه‌ بودن و مقاومت بالای آن بسیار بالا می‌باشد.

از مش فولادی جوشی می‌توان در تولید سقف کامپوزیت با استفاده از میلگرد آجدار استفاده کرد. همچنین در تولید انواع میلگرد حرارتی. با استفاده از میلگرد ساده، دیوار و یا قطعات پیش ساخته از بتن استفاده کرد. مانند ولوپیت و منهول‌های فاضلاب، ساخت انبار، اتوبان، فونداسیون بتنی برای راهسازی. همچنین ساخت مترو، ایجاد تونل، ساخت مترو و پل بتنی، کانال آبرسانی محلی، سد ساخته شده از بتن استفاده کرد.

مش فولادی غیرجوشی: این مش به دو صورت ساخته می‌شود. در اولین حالت با قرار گرفتن میلگردهای آجدار و یا ساده بر روی همدیگر تولید می‌شود که انتهای آنها را با سیم می‌بندند. در دومین روش باید از طریق بافته شدن میلگرد ساده با قطر کم و یا سیم مفتولی استفاده گردد. شرکت‌های مختلف از این دو روش برای تولید مش فولادی غیرجوشی استفاده می‌کنند.

مش فولادی غیرجوشی

مش فولادی غیرجوشی

مش فولادی مورد استفاده برای تقویت بتن

قبل از تولید انواع مش فولادی باید تمامی مشخصات میلگردها را تعیین کرد. در نظر داشته باشید که اگر میلگرد از نوع معتبر و رایج باشد. به اندازه‌گیری مقاومت کششی، ضریب الانگیشن و تنش تسلیم نیازی نخواهید داشت. به‌عنوان مثال اگر از میلگرد آجدار اصفهان که در بازار به آن میلگرد ذوبی نیز گفته می‌شود، استفاده نمایید. می‌توانید بخش آزمون‌ها را به راحتی و بدون هیچ نگرانی پشت سر بگذارید. قبل از تولید انواع مش فولادی، باید میلگردهایی را که برای تولدی انواع مش از آنها استفاده می‌کنید را انبار کنید.

توجه داشته باشید که قرار دادن انواع میلگرد در محل‌های مرطوب و نور زیاد. به علت انجام واکنش‌های شیمیایی مختلف باعث تخریب آنها می‌گردد. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که از قرار دادن انواع میلگرد ساده و آجدار در محل‌های مرطوب و در معرض تابش مستقیم نور خورشید جدا خودداری نمایید.

اگر مش فولادی را در کارگاه‌ها تولید می‌کنید باید توجه داشته باشید. که میلگردها به صورت مستقیم با خاک و زمین ارتباط نداشته باشند. چراکه این ارتباط باعث خوردگی در میلگردها می‌شود. ممکن است در برخی از موارد میلگردها با زمین تماس پیدا کنند. در این صورت باید قبل از تولید مش، آنها را آماده‌سازی کرد. آماده‌سازی یعنی تمامی خاک، زنگ، گل و دیگر مواد شیمیایی از روی میلگردها کاملا پاک شود.

زمانی که میلگردها را به صورت طولی و عرضی بر روی هم قرار می‌دهید باید یک شکل هندسی کاملی داشته باشند. در نهایت می‌توان گفت که اگر مش به صورت آزاد قرار می‌گیرد. باید انتهای میلگرد آجدار به طرف قسمتی که درون بتن قرار می‌گیرد، خم شود.

مش فولادی مورد استفاده برای تقویت بتن

مش فولادی مورد استفاده برای تقویت بتن

نحوه تولید مش

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی به آن اشاره کردیم، مش فولادی انواع گوناگونی دارد. شیوه تولید هرکدام با دیگری کاملا متفاوت می‌باشد. برای تولید مش فولادی جوشی از میلگرد آجدار استفاده می‌شود. این مش را می‌توان به دو صورت دستی و یا اتوماتیک تولید کرد. لازم به ذکر است که تولید مش فولادی جوشی به صورت مکانیزه نیز انجام می‌گیرد.

مش فولادی را می‌توان با کمک اتصالات سیمی هم تولید کرد. در این روش به جای جوشکاری کردن انتهای میلگردهای آجدار، از سیم مفتولی استفاده کرده. و انتهای میلگردها را با کمک سیم مفتولی به هم متصل می‌کنند. مش فولادی بافته شده به صورت مکانیزه تولید می‌شود لازم به ذکر است که تولید این مش در دو مرحله انجام می‌گیرد. در اولین مرحله باید مفتول‌های عرضی و طولی خم‌کاری شوند و سپس به صورت تار و پود در بین یکدیگر قرار گیرند و در نهایت مش تولید خواهد شد.

نحوه تولید مش فولادی

نحوه تولید مش فولادی

چگونه مش را در شبکه میلگرد استفاده می‌کنند ؟

 به طور کلی می‌توان گفت که از توری مش برای مصارف ساختمانی و کف در درون بتن استفاده می‌کنند. امروزه استفاده از مش برای انجام کارها و پروژه‌های عمرانی بزرگ به امری طبیعی و رایج تبدیل شده است. مش فولادی با توجه به استانداردهای ایران تولید شده است. که این استانداردها عبارتند از: بافت هندسی میلگردهای طولی و عرضی با زاویه قائم نسبت به یکدیگر. تمامی نقاط تقاطع میلگردها به یکدیگر جوش شده‌اند.

 در هنگام تولید انواع مش فولادی برای جلوگیری از کاهش سطح مقطع میلگرد. میبایستی از روش نقطه جوش یا همان روش جوشکاری مقاومتی استفاده کرد. در این میان باید نکته بسیار مهمی را ذکر کرد. باید توجه داشته باشید که تعداد جوش‌های شکسته نباید بیشتر از یک درصد تعداد اتصالات جوش داده شده، باشند.

مزایا شبکه میلگردی مش فولادی

استفاده از مش فولادی مزایای زیادی دارد. به همین منظور افراد برای ساخت پروژه‌های عمرانی خود از آنها استفاده می‌کنند.

برخی از این مزایا عبارتند از:

 •  اولین مزیت مش فولادی، قیمت مناسب آن نسبت به سایر روشها است. استفاده از مش فولادی بسیار مقرون به‌صرفه‌ بوده و افراد می‌توانند از آن برای مسلح کردن و تقویت کردن بتن استفاده کنند.
 •  مقاومت بسیار بالای این شبکه‌ها از دیگر مزایا استفاده از مش فولادی است. علت این مقاومت، منظم بودن گره‌ها و جوشهای نقطه‌ای می‌باشد.
 •  افزایش سرعت عملیات جای‌گذاری مفتول‌ها از دیگر خصوصیات و مزایا استفاده از توری مش است.
 •  رعایت کردن بند نهم مقررات ملی ساختمان سازی
 •  بهینه بودن در مصرف انواع میلگرد
 •  سهولت در جابه‌جایی و حمل‌ونقل و درنتیجه کاهش هزینه نصب
مزایا شبکه میلگردی مش فولادی

مزایا شبکه میلگردی مش فولادی

انواع کاربرد مش فولادی

 از مش فولادی می‌توان برای ایجاد انواع سقف کامپوزیت، دیوار، قطعات پیش ساخته شده استفاده کرد. کامپوزیت، انبار، کف سالن، فرودگاه، اتوبان، ایجاد پی ساختمان، فونداسیون بتنی، ساخت پل. ساخت مترو، ایجاد تونل، کانال مخصوص آبرسانی، ایجاد سد بتنی، حصارکشی اطراف انبار. فرودگاه، پارکینگها، مخازن بتنی، ایجاد سیلوهای بتنی استفاده کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده از مش فولادی می‌توان در سقف طبقات، کف استخر نیز استفاده نمود. برای کف استخر باید از مش با میلگرد با سایز شش و از مش با میلگرد سایز هشت و سایز ده برا کف و شناژبندی استفاده شود.

 

مشخصات انواع شبکه‌های مش

عرض شبکه‌های مش از 100 الی 250 سانتی‌متر متغیر می‌باشد. معمولا طول این شبکه‌ها از 1 الی 9 متر است. در نظر داشته باشید که ابعاد و اندازه شبکه مش به شکل مستطیل یا مربع بوده و بین 8 الی 40 سانتی‌متر می‌باشد.

توری مش چیست ؟

توری مش از مفتول آهن و گالوانیزه به رنگ سیاه ساخته شده است. این توری به صورت آجدار، پنلی و فولادی طراحی و تولید شده و به بازار فروش عرضه می‌گردد. توری مش متشکل از شبکه فولادی بوده که به صورت جدولی به یکدیگر جوش داده شده‌اند. لازم به ذکر است که مقاومت و استحکام توری مش از سیم مفتولی بسیار بیشتر می‌باشد. ضخامت سیم مفتولی که از آن برای تولید توری مش استفاده می‌شود به نوع کاربرد آن بستگی دارد.

مش استیل چیست ؟

از مش استیل در صنایع غذایی و شیمیایی، سرند جامدات، صنایع نفت و گاز، متالورژی. دانه خاک، فلزکاری، صنایع هوا و فضا، فیلترسازی، صنعت تولید ماشین، صنعت رنگسازی استفاده می‌شود. باید اشاره کرد که کاربردی‌ترین نوع توری مش، میلگرد 6 ساده با همه چشمه‌های موجود و میلگرد 8 آجدار با چشمه‌های 10*10 و 15*15 و 20*20 اشاره کرد.

مش بندی چیست ؟

شاید تا به امروز کلمه مش بندی را شنیده باشید و اصلا اطلاعی درباره آن نداشته باشید. برای تولید شبکه میلگردی، میلگردها را به صورت طولی و عرضی بر روی یکدیگر قرار می‌دهند. زاویه ایجاد شده توسط این میلگردها، 45 درجه می‌باشد. سپس تمامی نقطه اتصال‌ها را با کمک دستگاه اتوماتیک به یکدیگر متصل می‌کنند.

مش بندی چیست

مش بندی چیست

لیست قیمت مش فولادی

پس از کسب اطلاعات لازم درباره انواع شبکه پیش جوش فولادی، نوبت به لیست قیمت شبکه پیش جوش فولادی می‌رسد. شبکه پیش جوش فولادی محصولی است که از آن برای تقویت بتن استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید از میلگرد آجدار برای مسلح کردن بتن استفاده می‌شود.

درنتیجه برای تقویت بیشتر و بهتر بتن در قسمت‌های گودبرداری شده. می‌توان از شبکه پیش جوش فولادی استفاده نمود و آن را در فونداسیون بتنی به کار برد. همان‌طور که در بخش‌های قبلی به آن اشاره کردیم، امروزه انواع مختلفی از مش‌های فولادی تولید شده‌اند که روش تولید و مواد مصرفی برای ساخت آنها کاملا متفاوت می‌باشد.

درنتیجه نمی‌توان یک قیمت کلی و نهایی برای تمامی مش‌های فولادی اعلام کرد. نوع میلگرد به کار رفته در تولید مش فولادی بر قیمت نهایی آن بسیار اثرگذار می‌باشد. واضح است که اگر قیمت میلگرد افزایش پیدا کند، باید هزینه بیشتری را برای خرید انواع مش فولادی پرداخت نمایید.

متاسفانه باید گفت که طی چندین سال اخیر قیمت آهن آلات و میلگرد به شدت افزایش پیدا کرده است. و درنتیجه افراد مجبور هستند پول بیشتری را برای خرید مش فولادی پرداخت نمایند. برای اطلاع از قیمت انواع مش باید نوع مش را انتخاب کرده و قیمت آن را از شرکت‌های تولیدکننده بپرسید.

قیمت مش فولادی

قیمت مش فولادی

قیمت انواع توری مش به چه مواردی بستگی دارد

همان‌طور که می‌دانید قیمت انواع شبکه پیش جوش فولادی یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر چقدر ابعاد توری مش بزرگتر باشد باید هزینه بیشتری را برای خرید آن پرداخت نمایید. ماده و سازنده انواع توری مش، آهن است و زمانی که قیمت آهن افزایش پیدا کند، قمیت نهایی توری مش نیز بالاتر می‌رود. برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی شبکه پیش جوش فولادی عبارتند از:

 •         هرچقدر اندازه و ضخامت مفتول‌های بکار رفته بیشتر باشد، قیمت نهایی محصول بالاتر می‌رود.
 •         ابعاد و اندازه شبکه مش
 •         نوع مفتول به کار گرفته شده نیز بر قیمت شبکه مش اثرگذار می‌باشد. برای ساخت انواع شبکه پیش جوش فولادی از دو نوع مفتول ساده و آجدار استفاده می‌شود.
 •         حجم و زمان مورد نیاز برای تولید سفارش
 •         نوع پوشش مورد استفاده برای تولید مش فولادی نیز بر قیمت آن تاثیر بسزایی دارد شما می‌توانید با توجه به بودجه خود انواع پوشش‌های سیاه، گالوانیزه، استیل را انتخاب نمایید.

استحکام بیشتر سازه‌ها، با کمک مش فولادی

در این مقاله درباره انواع شبکه پیش جوش فولادی و قیمت آن با شما عزیزان صحبت کردیم. به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اقدام به هرکاری، هزینه‌ها را برآورد کنید و سپس به خرید محصولات و لوازم مورد نیاز اقدام نمایید. اگر می‌خواهید انواع شبکه پیش جوش فولادی مقاوم را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید پیشنهاد می‌کنیم به سایت صنعت مش و مفتول ایرانیان مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت انواع مش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۲ –  ۸۸۸۵۷۵۷۰ – ۰۲۱

منبع :wikipedia

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمود

با سلام،
نوشته شما درباره “مش فولادی” بسیار جالب بود. با توجه به اهمیت و کاربرد فراوان این محصول در صنایع مختلف، اطلاعات جامع و کامل درباره آن می‌تواند برای مخاطبان مفید واقع شود. از این‌رو، به نظر من این پست می‌تواند برای افرادی که به دنبال اطلاعات درباره مش فولادی هستند، بسیار مفید واقع شود. همچنین، به نظرم اطلاعات تخصصی و کاربردی درباره استفاده از مش فولادی در پروژه‌های ساختمانی و صنعتی، باعث جذابیت بیشتر این پست می‌شود. در کل، پست شما به خوبی اطلاعات مفیدی را درباره مش فولادی به خواننده‌ها ارائه می‌دهد و ارزش خواندن دارد.