توری لوزی

مقدمه

در برخی موارد کاربرد یک محصول ساده که از فناوری معمولی برخوردار است، می تواند به مراتب بیشتر از سایر محصولاتی باشد که از فناوری های پیچیده بهره مند هستند. توری لوزی یک نمونه کاملا مشخص از این محصولات است. در نگاه اول شاید به کاربرد های توری لوزی و دیگر مزایا این کالا به صورت کامل دقت نکرده باشید و به سادگی از کنار آن گذر کرده باشید؛ اما بهتر است که بدانید که توری لوزی یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین محصولات در بسیاری از صنایع می‌باشند و عموما به صورت فنس کششی و با اشکال چهارضلعی به تولید می‌رسند.

صنعت مش و مفتول ایرانیان با سال ها تجربه در این صنعت در اینجا اطلاعات فنی و کاربرد های توری لوزی را برای شما تعبیه دیده است، تا شما بیشتر با این محصول آشنا شوید.

توری لوزی

توری لوزی

دلایل استفاده فراوان از توری چشمه لوزی

یکی از دلایل اصلی فراوانی استفاده از این توری های اکسپندد نسبت به خانواده خود، کارایی زیاد و نحوه تولید آسان آنها می‌باشد. در ادامه این مطلب، چند تا از دلایل اصلی استفاده از این محصول در صنایع مختلف را آورده ایم:

دقت در انتخاب نوع و مقدار

شما باید با توجه به نیاز های خودتان مدلی از این محصول را خریداری کنید که دارای مشخصات فنی مورد نیاز شما می‌باشد. لازم به ذکر است که شما می‌توانید در صورت داشتن سفارشات زیاد و در حجم بالا، حتی انداره چشمه های محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید و به صورت سفارشی محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید.

طبیعی است که هرچه تراکم این شکاف ها بیشتر باشد یعنی اندازه چشمه های توری لوزی کوچک تر باشد، از حجم فلز بیشتری برای تولید این محصول استفاده می‌شود. در نتیجه با افزایش وزن این توری ها قیمت آنها نیز افزایش پیدا می‌کند، همچنین افزایش وزن سبب می‌شود که حمل و نقل این محصولات نیز امری سخت تر شود. پس حتمی قبل از خرید این محصولات در حجم و اندازه های زیاد با مشاورین این زمینه صحبت کنید تا هزینه اضافی متحمل نشوید.

جنس

جنس توری های اکسپندد متال با توجه به کارایی هایشان، از انواع فلزات می‌باشد. توری های لوزی عموما به دلیل جنس فلزی که در ساخت آن استفاده می‌شود با نام فنس فلزی نیز شناخته شده می‌باشند. توری اکسپندد متال تا حدودی شبیه به رابیتس بوده و همانطور که قبل تر به آن اشاره کردیم، کاربرد های متنوعی در صنایع مختلف دارند.

توری لوزی

توری لوزی

تنوع در جنس

جنس توری لوزی بسته به فلز استفاده شده در تولید آن، متفاوت می‌باشد و فلزات و حتی آلیاژ های مختلفی برای تولید این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. عموما فلزاتی در تولید توری اکسپندد متال مورد استفاده قرار می‌گیرند که از کاربرد های زیادی برخوردار هستند، در میان این فلزان می‌توان به فولاد های ضد زنگ، فولاد و ورق سیاه، فولاد و ورق گالوانیزه، آلومینیوم و موارد زیاد دیگری اشاره کرد. مهم ترین علت استفاده از فولاد در تولید توری های لوزی، مقاومت بالای این فلز بوده، چرا که این مقاومت به صورت مستقیم در کاربرد های این محصول به عنوان فنس کششی تاثیرگذار می‌باشد.

مراحل تولید اکسپندد متال

ساختار ساده و کاربردی اکسپندد متال سبب می‌شود، که ما در مورد نحوه تولید این محصولات کنجکاو شویم، با ما همراه بمانید تا به شما، به صورت کامل مراحل تولید این محصول را توضیح دهیم.

  1. در مرحله اول، ورقه های فلز مربوطه تولید شده یا از صنایع مربوطه خریداری می‌شود
  2. سپس با استفاده از قیچی های مخصوص فلزات، این ورقه های را بسته به نیاز کار برش می دهند
  3. سپس برش های بدست آمده وارد فرآیند کششی شده و به صورت رشته هایی در می‌آیند
  4. در آخرین مرحله از رشته های تولیدی در مرحله قبل استفاده کرده و آنها را به صورت همزمان در هم تنیده می‌کنند و با ایجاد مش بندی های متنوع، توری های لوزی را در سایز های و انواع چشمه تولید و به بازار عرضه می‌شود.

ساختار اکسپندد متال

توری های اکسپندد متال عموما دارای ارتفاع 50 متری می‌باشند؛ یعنی بیشتری ارتفاع آنها نمی متر می‌باشد. در اکثر مواقع در تولید توری لوزی از آلیاژ های ضد زنگ استفاده می‌کنند که با توجه به محل نصب آنها و آب و هوایی که در آن قرار می‌گیرند، می‌توانید با توجه به ویژگی ضد زنگ بودن آنها از اکسید شدن فنس های خود جلوگیری کنید.

قیمت توری لوزی

لازم است تا نکات مربوط به قیمت گذاری این توری ها را نیز با هم مرور کنیم و عوامل موثر بر قیمت این محصولات را نیز مورد بررسی قرار دهیم. بسیاری از کاربران به دلیل ناآگاهی نسبت به نحوه قیمت گذاری توری های لوزی، همیشه با این دغدغه روبرو هستند که بتوانند در فروشگاه های سنتی این محصول را با کمترین قیمت خریداری کنند.

توری لوزی

توری لوزی

در ادامه این مطلب به بررسی سه عامل اصلی تایین قیمت این محصول می‌پردازیم که تاثیر زیادی در قیمت این محصوات دارند.

جنس توری لوزی

به عنوان اولین و بی‌شک مهم ترین عامل در تایین قیمت این محصولات باید به جنس و مواد اولیه سازنده آنها اشاره کنیم. مسلما هرچه جنس مواد اولیه این محصولات بیشتر باشد، کسفیت و در نتیجه قیمت نهایی توری های لوزی نیز افزایش می‌یابند. همچنین بسته به فلز مورد استفاده در تولید این محصول، آنها می‌توانند ویژگی هایی همچون مقاومت در برابر اکسید شدن را داشته باشند که باعث افزایش قیمت محصول نهایی می‌شود.

ضخامت و نوع مفول

ضخامت مفتول های استفاده شده برای تولید توری های لوزی نیز عنصری مهم در تایین قیمت این محصولات می‌باشند. هر چقدر ضخامت این مفتول ها بیشتر شوند، مقاومت و استحکام این توری ها نیز افزایش می‌یابد. شما باید قبل از خرید با بررسی نیاز های خود، بهترین محصول را با مشخصات فنی مورد نیازتان خریداری کنید.

کاربرد های توری لوزی

این محصول همانطور که پیش تر گفتیم استفاده های زیادی در صنایع مختلف دارد، که دلیل آن چیزی جز کاربرد های گسترده آن نمی‌باشد. در این قسمت قصد داریم که برخی از مهم ترین کاربرد های اکسپندد متال را برایتان شرح دهیم.

کف پله های آهنی

توری های لوزی علاوه بر مقاومت بالا از وزن پایینی نیز برخوردار می‌باشند و می‌توانند در کف پله های آهنی وزن های بالا را تحمل کنند. همچنین پایین بودن وزن آنها سبب می‌شود که وزن سازه را زیاد افزایش ندهند و مناسب برای این طرز استفاده باشند.

پاگرد

مقاومت بالا و وزن کم آنها، همچنین سبب می‌شود که در ساخت برخی پاگرد ها نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

صنعت فیلترسازی

از این محصولات به صورت عمده در ساخت فیلتر های ماشین های سنگین استفاده می‌شود. فیلتر های ماشین های سنگین نیاز به استحکام بالایی دارند و چون وزن ماشین نباید بیش از حد افزایش پیدا کند، استفاده از توری لوزی گزینه مناسبی برای این کار می‌باشد.

چگونه از توری های لوزی در فیلتر استفاده می‌شود؟

این فیلتر ها ببه نوعی نقش غشا را ایفا می‌کنند و کاغذ های فیلتر را در خود جای می‌دهند. کاربرد های دیگر اکسپندد متال در این حوزه به فیلتر های روغن مربوط می‌شود.

درب های پارکینگی

این محصولات با توجه به شکل و ظاهری زیبایی که دارند در ساخت درب های پارکینگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساخت حفاظ

حمل و نقل این کالا در حجم پایین، آسان بوده و در محل به راحتی نصب می‌شوند. به همین دلیل در حفاظ کشی محدوده های معین کاربرد زیادی دارند. شکل و ساختار توری های لوزی، سبب می‌شود که مانع ورود و هجوم موجودات بیگانه و حیوانات به محیط مورد نظر شوند و همچنین ظاهر زیبایی را نیز ایجاد می‌کنند. این توری ها به دلیل مقاومت بالای خود به سادگی پاره نمی‌شوند و احتمال نفوذ به محدوده را به حداقل می‌رسانند. همچنین انواعی از آنها وجود دارند که در برابر خوردگی نیز مقاوم می‌باشند و مناسب برای محیط هایی با رطوبت بالا می‌باشند.

دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها و مکان های عمومی

برخی از شهربازی ها در ضهر های مختلف کشور از توری لوزی به عنوان جدا کننده در سازه خود بهره می‌برند.

نرده کشی

نرده کشی نیز همچون حفاظ کشی یکی دیگر از کاربرد های متنوع این محصول می‌باشد.

سرند شن، ماسه، خاک و… در ساختمان سازی و معادن

مش بندی هایی که در اکسپندد متال تعبیه شده اند، می‌توانند مانع عیور اجسام درشت شده و به نوعی باعث غربال شن و ماسه های می‌شوند.

ساخت قفس برای حیوانات

از توری کششی نیز می‌توان مانند توری مرغی در تولید قفس حیوانات اهلی و وحشی بهره برد.

مصارف پتروشیمی، ورزشی و کشاورزی

از این محصول در ساخت سازه های مرتبط و مورد نیاز در صنایع پتروشیمی، ورزشی و کشاورزی استفاده زیادی برده می‌شود. برای مثال در صنایع پتروشیمی و کشاورزی به عنوان فیلتر و در زمینه های ورزشی در ساخت حفاظ های دور زمین های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جمع بندی…

همانطور که مشاهده می‌کنید هرچقدر به موارد متنوع کاربرد های توری لوزی در صنایع مختلف اشاره می‌کنیم، پایانی وجود ندارد. به همین دلیل سعی کردیم تا جای ممکن انواع زیادی از کاربرد های توری لوزی را برای آشناییت بیشتر شما با این محصول در این مطلب قرار دهیم. در صورت وجود سوالات بیشتر در مورد محصولات می‌توانید با شماره ۲ –  ۸۸۸۵۷۵۷۰ – ۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها