توری حصاری

می‌توان توری حصاری را بی شک یکی از پرکاربرد ترین محصولات مفتولی و فلزی دانست که در بازار وجود دارد. این نوع توری که بیشتر در حصار کشی و مرز بندی برای امنیت بیشتر زمین های کشاورزی، باغ ها و املاک شخصی استفاده می‌شود، بنا بر ویژگی هایی همچون جنس و ضخامت مفتول و اندازه چشمه های آن دارای انواع مختلفی می‌باشد. قیمت توری پیش جوش حصاری نیز بستگی به مشخصات فنی آن دارد و باتوجه به نوع متنوع مفتول و سایز چشمه های آن هرکدام دارای قیمت متفاوتی می‌باشند. شرکت صنعت مش و مفتول ایرانیان با سال ها تجربه در این صنعت در اینجا لیستی از قیمت های مش حصاری را برای شما تعبیه دیده است.

توری حصاری: مشخصات فنی انواع مختلف فنس ها

پیش تر به این موضوع اشاره کردیم که با توجه به مشخصات فنی، توری های حصاری به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می‌شوند و هر کدام با توجه به ویژگی های خاص خودش به صورت رول در بازار به فروش می‌رسد. این دسته بندی ها که که مهم ترین آن بر اساس جنس مفتول می‌باشد، مش های حصاری را به سه دسته اصلی مفتول سیاه، مفتول گالوانیزه گرم و مفتول گالوانیزه گرم با روکش PVC تقسیم می‌کند که هر کدام با قطر مفتول و سایز چشمه های متفاوتی با توجه به نیاز های متنوع تولید می‌شوند.

توری حصاری

توری حصاری

در میان این سه دسته بندی، توری حصاری گالوانیزه گرم، پرفروش ترین در میان انواع فنس به شمار می‌آید که خود دارای ضخامت و سایز چشمه های مختلفی می‌باشد. ضخامت مفتول های آن تشکیل شده از 2، 2.2، 2.8 و 3 میلی متر بوده و سایز چشمه های آن به سه سایز 5.7، 6.7 و 7.7 تقسیم می‌شود. این محصول دارای مقاومت بالایی بوده است و در برابر شرایط آب و هوایی مرطوب یا تابش مستقیم خورشید سالم باقی می‌ماند.

می‌توان گفت که توری حصاری گالوانیزه طول عمر بالایی داشته وامکان استفاده از آن تقریبا در هر منطقه و هر شرایط آب و هوایی وجود دارد و بهتر از آن فنس گالوانیزه با روکش PVC می‌باشد که حتی از توری حصاری گالوانیزه هم مقاوم تر بوده و عمر بیشتری دارد. در ادامه به معرفی انواع فنس های ذکر شده و وِیژگی های آنها می‌پردازیم.

 1. فنس مفتول سیاه

این نوع توری حصاری همان طور که از نامش پیداست از مفتول سیاه ساخته می‌شود و برخلاف توری حصاری گالوانیزه از مقاومت خوبی در برابر خوردگی و زنگ زدگی برخورد دار نمی‌باشد. به همین دلیل استفاده از این محصول در مناطق مرطوب به مشتریان پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است از این نوع مش حصاری در مناطق با آب وهوای گرم و خشک استفاده کنید تا از حداکثر عمر آن که 20 سال می‌باشد استفاده کامل را ببرید.

فنس مفتول سیاه

فنس مفتول سیاه

 1. فنس مفتول گالوانیزه گرم

تفاوت این نوع با مفتول سیاه در گالوانیزه شدن مفتول می‌باشد که باعث می‌شود تا طول عمر این نوع از توری حصاری تا 40 سال هم برسد. این محصول در برابر خوردگی، زنگ زدگی، فرسودگی و اشعه UV خخورشید از دوام بالایی برخورد دار است و بخاطر داشتن روکش نقره ای نسبت به فنس های مفتول سیاه از ظاهر بهتری نیز برخورد دار هستند.

فنس مفتول گالوانیزه گرم

فنس مفتول گالوانیزه گرم

 1. فنس با روکش PVC

در این نوع از توری های حصاری، روی مفتول گالوانیزه گرم، یک روکش PVC نیز اضافه شده است تا از مقاوت بالاتری برخورد دار شود. وجود این روکش بر دوام و ماندگاری این محصول به شدت تاثیر دارد و حتی زیبایی محصول را نیز چندین برابر می‌کند. این محصول به دو دسته خاردار یا قلاب دار تولید و به بازار عرضه می‌شود. در نتیجه این تقسیم بندی این محصول می‌تواند به شکل های از یک طرف قلاب دار و یک طرف خار دار، هر دو سمت خار دار، هر دوسمت قلاب دار به مشتریان عرضه شود.

فنس با روکش PVC

فنس با روکش PVC

روش های تولید با روکش PVC 

این محصول به روش دستی و اتوماتیک قابل تولید است:

۱روش دستی تولید توری 

در روش دستی، مفتول های فلزی توسط یک موتور به دور قالب می پیچد. سایز این قالب ها متفاوت است و در نهایت باعث تفاوت سایز توری حصاری می شود. پس از پیچیده شدن به دور قالب، مفتول ها به شکل رج به رج به مانند بافت قالی لا به لای هم بافته می‌شوند. سپس یک فرد این توری را به شکل رول درمی‌ آورد و بسته بندی می‌کند.

توری حصاری باروکش PVC

توری حصاری باروکش PVC

۲روش اتوماتیک

در روش اتوماتیک تمامی این مراحل توسط دستگاه های کارخانه ای بزرگ انجام می‌ شود در نتیجه واضح است که در روش اتوماتیک استحکام و نظم بیشتر است.

کاربرد انواع توری ها

این فنس های حصاری می‌توانند در صنایع گوناگون و مکان های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند که برخی از آنها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • توری حصاری پر کاربرد ترین محصول برای فنس کشی و حصارکشی مزارع، باغ و املاک شخصی می‌باشد.
 • برای حصار اطراف باغ، زمین زراعی، استخر، زمین ورزشی، محل های نظامی، صنعتی و حتی باغ وحش کاربرد دارد.
 • از این توری به علت مقاومت بالا برای جلوگیری از سقوط اشیا و افراد از بلندی نیز می‌توان استفاه کرد.
 • برای حصار اطراف ریل راه آهن، قطار و هواپیما نیز از فنس مفتول سیاه استفاده می‌شود.
 • قفس حیوانات را نیز علاوه بر توری پرسی میتوان از توری حصاری ساخت.
 • از مش های حصاری هم میتوان بجای سیم خاردار برای حفاظت بالای دیوارو ملک شخصی استفاده کرد.

ویژگی های توری حصاری

 دلایل مختلفی وجود دارد که چرا امروزه این محصولات در زمینه های زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند، ما در اینجا چند مورد از این دلایل را برای شما آورده ایم:

 • قیمت مناسب (البته قیمت این توری ها بنا به نوع گالوانیزه شدن و موارد گوناگون متفاوت است).
 • ظاهر زیبا و قابل قبول (استفاده از روکش پلاستیکی PVC روی توری حصاری به زیبایی آن کمک بسیاری می‌کند).
 • دوام و مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی
 • مقاومت بالا در برابر پارگی بر اساس جنس و قطر مفتول
 • بالا بردن امنیت ساختمان، خانه، زمین و باغ

چگونه این فنس ها را نصب کینم؟

نصب این محصول آسان است و با کمی حوصله، قادر به انجامش هستید؛ حتی اگر در این کار خبره نباشید. البته بهتر است این کار را به یک نصاب حرفه ای بسپارید.

مراحل کلی نصب:

۱- ابتدا باید منطقه مورد نظر خود را مشخص کنید و با میخ های بزرگ یا تکه های چوب آن را علامت گذاری کنید.

آموزش نصب توری حصاری

آموزش نصب توری حصاری

مکان انتخاب شده را با متر اندازه ‌گیری کنید. این کار برای این است که بدانید به چند عدد رول مش حصاری نیازمندید.

آموزش نصب توری حصاری

آموزش نصب توری حصاری

سپس، مناطقی که باید میله در آن فیکس شود را با بیل بکنید و گود کنید.

بعد از آن، پایه فنس را در این گودال ها گذاشته و کاملا فیکس و محکم کنید.

آموزش نصب توری حصاری

پس از آن توری را با اتصالات فنس به پایه متصل کنید و مطمئن شوید که حصار صاف و بدون پستی و بلندی است.

آموزش نصب توری حصاری

آموزش نصب توری حصاری

بسته به اینکه در چه منطقه ای حصار کشی می کنید، دقت در مراحل متفاوت می‌باشد.

آموزش نصب توری حصاری

آموزش نصب توری حصاری

قیمت توری حصاری

این مشخصات فنی محصولات می‌باشد که قیمت آنها را مشخص می‌کند اما معیار های تعیین قیمت برای فنس های مختلف چیست؟

 • جنس مفتول: سیم سیاه، سیم گالوانیزه ضد زنگ، فولاد گالوانیزه با روکش پی وی سی از انواع مفتول فنس می‌باشند. در بین این سه مورد فولاد سیاه، ارزان‌ترین و گالونیزه با روکش پی‌وی‌سی گران‌ترین نوع است.
 • چشمه: به اشکال لوزی شکل که توری ها را شکل می‌دهند، چشمه گفته می‌شود. اندازه آن به معنای فاصله بین ضلع های رو‌به‌روی هم است که بر حسب سانتی‌متر بیان می‌شود. ابعاد چشمه فنس معمولا بین 3 الی 8 سانتی‌متر است. هر چه ابعاد چشمه بزرگ‌تر باشد، مقدار کمتری مفتول استفاده می‌شود و در نتیجه آن قیمت توری نیز کمتر است.
 • قطر مفتول: ضخامت مفتول که 2 الی 4 میلی‌متر محاسبه می‌شود، یکی دیگر از معیار های قیمت می‌باشد. هر چه ضخامت مفتول فنس بیشتر باشد قیمت فنس نیز بیشتر است.
 • طول رول: رول‌های فنس بین 5 الی 20 متر تولید می‌شود و در نتیجه افزایش طول آن قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.
 • ارتفاع تور: فنس ها در ارتفاع 50 سانتی متر تا 6 متر ساخته می‌شوند و با افزایش ارتفاع، قیمت آنها نیز افزایش می‌یابد.

خرید حصار توری

برای خرید توری حصاری باید در ابتدا به سطح نیاز های خود و مکانی که می‌خواهید در آن از فنس ها استفاده کنید، توجه زیادی داشته باشید. مشخصات فنی فنس ها در قیمت و ضریب مقاومت و امنیت آنها به طور مستقیم تاثیر گذار می‌باشد. به طور مثال قیمت فنس با روکش PVC تقریبا 20 درصد بیشتر از مفتول گالوانیزه گرم می‌باشد که دلیل آن مقاومت بالاتر و امنیت آن می‌باشد. در صورت وجود سوالات بیشتر در مورد محصولات می‌توانید با شماره ۲ –  ۸۸۸۵۷۵۷۰ – ۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها