تولید توری ایران حصار

تولید توری ایران حصار

توری حصاری یا همان فنس یکی از کاربردی ترین محصولات از انواع توری ها می‌باشد. صنعت مش و مفتول ایرانیان با سال ها تجربه در این صنعت در اینجا روش تولید توری حصاری کلاسیک را برای شما تعبیه دیده است، تا شما بیشتر با آن آشنا شوید. به خاطر داشته باشید که ما در شرکت صنعتت مش و مفتول ایرانیان این محصول را به نام انحصاری توری ایران حصار به بازار ارائه می‌کنیم.

توری حصاری

توری حصاری

توری حصاری کلاسیک چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

یکی از پرکاربرد ترین زمینه هایی که در آن از فنس ها استفاده می‌شود، حصار کشی زمین و باغ ها می‌باشد که به همین دلیل به صورت عامیانه به آنها فنس باغی نیز گفته می‌شود. در نتیجه یکی از دلایل تولید و استفاده از توری حصاری کلاسیک را می‌توان ایجاد و حفظ امنیت دانست. از توری حصاری در موقعیت هایی استفاده می‌شود که فقط قصد ایجاد ایمنی بیشتری برای زمین خود داریم و عدم رویت شدن محوطه برایمان مهم نیست.

به طور کلی برای مرز بندی مکان هایی که در آنها قصد یا امکان دیوارکشی نداریم، از توری حصاری یا فنس ها استفاده می‌کنیم. علاوه بر مورد گفته شده از توری های حصاری که تولید می‌شوند در انواع صنعت ها استفاده می‌شود که هدف اصلی ما از این مطلب نمی‌باشد. شما می‌توانید برای آشنایی کامل از این محصول این مطلب از شرکت ایرانیان را مطالعه کنید.

روش تولید توری حصاری کلاسیک

به صورت کلی فنس ها به دو شکل تولید می‌شوند، یکی دستی و دیگری توسط دستگاه های تمام اتوماتیک. در روش اول یا دستی برخلاف مورد صنعتی یا دوم تمامی مراحل تا جای ممکن توسط افراد مختلف انجام می‌شود. برخی اوقات هم ممکن است از روش حصار بافی نیمه اتوماتیک استفاده کرد که در این حالت برخی مراحل به صورت نیمه اتوماتیک انجام می‌گیرد.

روش تولید فنس یا توری حصاری کلاسیک به روش اتوماتیک

در روش تولید توری حصاری کلاسیک به صورت تمام اتوماتیک، ابتدا بایستی مفتول مورد نیاز برای تولید محصول را خریداری یا تولید کرد که می‌تواند انواع مفتول سیاه یا گالوانیزه باشد. ضخامت مفتول ها بسته به نوع دستگاه و سفارش مشتری مختلف بوده و میزان استحکام محصول نهایی در نتیجه آن متغییر است.

پس از تهیه مفتول قبل از تولید توری حصاری کلاسیک انحنای حلقوی آنها توسط دستگاه صاف شده و وارد مرحله بعدی تولید می‌شوند. اگر نیازی به روکش شدن مفتول نباشد وارد مرحله بعدی می‌شود اما اگر نیاز به روکش نیز وجود داشته باشد پس از روکش شدن توسط جریان هوا خشک شده و سپس حصار بافی می‌شوند.

توری حصاری کلاسیک

توری حصاری کلاسیک

در این مرحله از تولید توری حصاری کلاسیک که ما در شرکت ایرانیان با نام ایران حصار تولید می‌کنیم، ردیف اول حصار، برش داده شده و مفتول هم اندازه خود پیچ و تاب می‌خورد. این عملیات به صورت اتوماتیک انجام گرفته و قابل تنظیم می‌باشد.

به پیچ خوردن دو مفتول با یکدیگر، چشمه های توری حصاری ایجاد می‌شوند که بسته به نوع و ضخامت مفتول مورد استفاده اندازه و شکل آن متنوع می‌‌باشد. این عملیات ادامه پیدا کرده و تا پایان مفتول پیش می‌رود، سپس دچار بریدگی شده و انتها و ابتدای توری ایجاد می‌شود.

این ابتدا و انتها توسط یک سیم پیچ اتوماتیک، محکم شده و تا از باز شدن احتمالی آن جلوگیری شود، سپس رشته جدید از مفتول جدیدی وارد دستگاه شده و به ردیف آخر مفتول آخر پیچش می‌خورد. در پایان تولید توری حصاری کلاسیک، مفتول نهایی نیز برش خورده و به سمت بالا هدایت می‌شود.با بیشتر شدن مفتول های مورد استفاده، طول حصار افزایش می‌یابد.

در توری حصاری تولید شده به بخش بسته بندی ارسال شده و در متراژ های متنوعی از 20 الی 30 متر طبقه بندی می‌شوند تا به بازار عرضه شوند، هرچند که بسته به نیاز مشتری این متراژ ها می‌تواند سفارشی باشد.

روش تولید فنس به روش دستی

مراحل تولید توری حصاری کلاسیک در این روش نیز مشابه می‌باشد با این تفاوت که توسط یک نیروی انسانی انجام می‌شود. در این روش یک موتور الکتریکی وظیفه پیچاندن مفتول ها و تبدیل آنها به توری را دارد. این کار توسط یک قالب چشمه توری انجام می‌شود که کارکرد آن تعیین چشمه توری حصاری می‌‌باشد و به تعویض این قالب می‌توانیم سایز چشمه های توری حصاری کلاسیک تولید شده را تغییر دهیم.

فردی که به بافتن توری حصاری مشغول می‌باشد با یک اهرم موتور الکتریکی را روشن کرده و سیم مفتول را به دور آن می‌پیچاند و پس از فرم گرفتن به حالت سینوسی در میان رج های بافته شده از قبل می‌رود و بدین شکل به صورت رج رج مانند بافته می‌شود.

پس از آن به دلیل جلوگیری از در رفتن رج ها با استفاده از یک پیچ گوشتی شارژی که دارای سر اریب می‌باشد، مانند آرماتوربندی ها که سیم آرماتوربندی را می‌بافند دو سر رج توری حصاری توسط فردی بافته می‌شود. در پایان کار یک فرد به صورت دستی توری حصاری کلاسیک تولید شده را رول کرده و آماده فروش می‌کند. در صورت وجود سوالات بیشتر در مورد توری حصاری کلاسیک می‌توانید با شماره ۲ –  ۸۸۸۵۷۵۷۰ – ۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها